Temel Değerlerimiz

Şeffaf olmayı, yasal ve etik değerleri önemsiyoruz. Yayın hayatımıza devam ederken yaptığımız ne varsa sistemleştirdik. Bunları özümseyerek “TEMEL DEĞER”E dönüştürdük. Tüm temel değerlerimizi burada bulabilirsiniz. Aklınıza takılan sorular için Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza bakabilirsiniz. Cevabını bulamadığınız sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçin.

AÇIK ERİŞİM POLİTİKASI

Lisan-ı Aşk Dergisi açık erişim sağlama politikasını benimsemiştir. Açık erişim bilginin küresel değişimini artırarak insanlık için faydalı sonuçlar doğurmaktadır. Kullanıcılar yayınlanan yazıların tam metinlerine herhangi bir finansal, yasal ve teknik engel olmaksızın kamuya açık internet aracılığıyla ücretsiz olarak erişebilmektedirler.

Dergimiz tarafından benimsenen Açık Erişim Politikasına aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

OKU  

İNTİHAL POLİTİKASI

Lisan-ı Aşk Dergisi emek hırsızlığı karşı çıkmaktadır. Daha önce yayınlanmış ya da sunulmuş farklı bir kaynaktan yararlanılarak veya genişletilerek oluşturulmuş çalışmaların yayınlanmasında yararlanılan kaynağın yazarlar tarafından çalışma başlığına eklenecek dipnotlarla açıkça belirtilmesi ve bibliyografik künyesinin verilmesi gerekmektedir.

Dergimiz tarafından benimsenen İntihal Politikasına aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

OKU  

TELİF HAKLARI POLİTİKASI

Lisan-ı Aşk Dergisi oluşturulan içeriklerde telif haklarının korunmasını istemektedir. Ayrıca yayınladığı tüm içerikleri de telif haklarıyla koruma altına alarak eserlerin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Dergimizin benimsediği Telif Hakları Politikasına aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

OKU  

YAZI GÖNDERİM KURALLARI

Lisan-ı Aşk Dergisi eser sahiplerinin eserlerini gönderirken bir dizi kurala uymasını istemektedir. Bu kurallara uyum, eser sahibinin esere ve dergiye olan saygısının göstergesi kabul edilmektedir.

Dergimiz tarafından benimsenen “Yazı Gönderim Kurallarına” aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

OKU  

İÇERİK POLİTİKASI

Lisan-ı Aşk Dergisi gönderilen eseri incelerken sadece biçim/yöntem bakımından değil içerik bakımından da incelemektedir. Eserin barındırdığı unsurlarda, eserin kabulünde etkili olmaktadır.

Dergimiz tarafından benimsenen “İçerik Politikası”na aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

OKU  

GİZLİLİK POLİTİKASI

Lisan-ı Aşk Dergisi “Gizlilik Politikası” ile hangi verileri neden topladığını ve bu verilerle ne yaptığını anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Yazarlarımız ve okuyucu/ziyaretçilerimiz için uyguladığımız “Gizlilik Politikası” aynıdır.

Dergimiz tarafından benimsenen “Gizlilik Politikası“na aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

OKU  

DEĞERLENDİRME POLİTİKASI

Lisan-ı Aşk Dergisi tekil yazı kabul etmemektedir. Yazarlarından devamlılığı bekler. Yazar alım süresince izleyeceği yol haritasını somutlaştırmıştır.

Dergimiz tarafından benimsenen Değerlendirme Politikasına aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

İÇERİK POLİTİKASI

Lisan-ı Aşk Dergisi gönderilen eseri incelerken sadece biçim/yöntem bakımından değil içerik bakımından da incelemektedir. Eserin barındırdığı unsurlarda, eserin kabulünde etkili olmaktadır.

Dergimiz tarafından benimsenen “İçerik Politikası”na aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.