haziran banner

Haziran Başlarken

Merhabalar..
Kalem kalbin taşmasından yazar.

Tarihin hiç bir dönemi yok ki toprak göz yaşıyla ıslanmamış olsun. Gah sevgili hasreti, gah sıla hasreti, gah mazlumların feryatları gök kubbede yankı bulmuştur. Katranlaşmış her sinede dahi kalp kendi içinde bir soluk bulmuştur.

Tek göz yaşı mı? İnsan hayatının 3. sendromu “aşk”la tanışınca insan metobolizmasında bir şeyler ters gitmeye başlamamış mıdır? Ailesinden ayrılıp farklı bir şehirde okumaya, çalışmaya, yaşamaya gittiğinde ilk günün gecesi yastık gizli gözyaşlarıyla ıslanmamış mıdır? Yürek bilenmez bir geleceğin altında kafesinden uçar gibi olmamış mıdır?…

Duygular ırmaklar gibi coşkun olduğunda kelimeler gökyüzünde uçan kuşlar kadar özgür olmuştur. Kalem kalbin taşmasından yazmıştır.

Cümlelerin ne önemi var? Ne de olsa kelimelerin sözlükte yeri belli değil mi?

Öyle değil diyenler buyursunlar sayfalarımıza… Kelimelerin ahenkle dansına…

Adet haline getirdiğim üzere dergimizin çıkardığı sayılarda giriş (editörden) yazısı yazmıyordum. Ancak dergimizle ilgili gelişen süreci, yenilikler bizleri nelerin beklediğini açıklamak için bu sayfaya ihtiyaç hasıl olmuştur.

7 ayı geride bıraktık.

7 aylık bir süreç bizim için, özellikle de benim içim, çarçabuk geçiverdi. Ancak yaptığımız koşuşturmalar azalmadı diyebilirim. Kapalı kapılar hiçte sessiz sedasız değil. Farklılıklar… Olaylara farklı bakış açıları… Her bir sayının yayınlanış aşaması yepyeni bir macera oluyor bizlere. Evet yola çıktığımız bazı arkadaşlarla yollarımız ayrıldı ve aramıza yeni arkadaşlar katıldı,katılacaklarda.

Yaklaşık 3 ay önce twitterdan dergimizde yenilikler olacağından bahsetmiştim. Ve bu ayla birlikte 2 aydır sanal dergi olarak interaktif sayımızı çıkarıyoruz.Değişmeler sürüyor. Çalışmalarımız araştırmalarımız devam ediyor. Ve Lisan-ı Aşk ailesi büyüyor.

Bu noktada siz okurlarımıza da bir pay biçtik elbette. Sizden isteğimiz şudur: şuanda bu satırlara ortak olarak gerçekleştirdiğiniz şey, okumak! Tabi salt bir okumanın yanında okuduğunuz eserlere emek veren yazarlarımıza destek olmak için yapacağınız yorumlar ve yazıyı tavsiye etmeniz kuşkusuz çok büyük bir destektir.

Müsadenizle size interaktif dergimiz hakkında da bir takım bilgiler vermek istiyorum. İçindekiler ve kapak bölümünden okumak istediğiniz yazının üstüne fareyle tıkladığınız zaman ilgili yazıya ulaşabilmektesiniz. Okuduğunuz yazının yazar bölümünden; mail adresini tıklayarak outlook ile mail yazma bölümüne, varsa sosyal medya ikonlarına tıklayarak da yazarın sosyal medya hesaplarına ulaşabilmektesiniz. İleri geri butonlarının olduğu bölümden disket butonuna tıklayarak dergimizi pdf olarak indirebilirsiniz.Yine sayfanın köşelerinden de sürükle bırak ile sayfaları değiştirebilirsiniz.

Son olarak dergimize verdikleri kayıtsız şartsız destekten ötürü Doç.Dr. Mümtaz Sarıçiçek hocamıza buradan kucak dolusu teşekkürler ediyorum. Ayrıca dergimizde yazan arkadaşlarımızdan Abdurrahman Solak ve Kübranur Özata’ya her durumda ortaya koydukları eşsiz samimiyet ve çalışmalarından dolayı sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ederim.
İyi okumalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir